Art-ist in Rome

Roma - 15/05/2013 : 31/05/2013

Istanbul, la grande metropoli del Bosforo, è un patrimonio inesauribile di talenti di ogni campo delle attività umane e dell’arte in particolare. Per questo la ricerca e la selezione delle proposte migliori è allo stesso tempo facilitata ma complessa.

Informazioni

  • Luogo: ATELIER VANIO
  • Indirizzo: via Ostilia 43 - Roma - Italia
  • Quando: dal 15/05/2013 - al 31/05/2013
  • Vernissage: 15/05/2013 ore 18,30 su invito
  • Generi: arte contemporanea, collettiva

Comunicato stampa

Vanio Centro D’arte e Doruk Sanat Galerisi

presentano

ART-İST in Rome

Istanbul, la grande metropoli del Bosforo, è un patrimonio inesauribile di talenti di ogni campo delle attività umane e dell’arte in particolare. Per questo la ricerca e la selezione delle proposte migliori è allo stesso tempo facilitata ma complessa

Grande è quindi il merito della Doruk Sanat Galerisi che,

in collaborazione con Vanio Centro d’Arte di Alexander Jakhnagiev, ci propone il gruppo: FUNDA TARAKÇIOĞLU ATÖLYE SERGİSİ che ha il punto di riferimento in Funda Tarakçıoğlu, artista già presentata in italia nelle fiere dell’arte di Arezzo e Reggio Emilia.

Ayşe Arvas, Emine Ertürk Anga

Funda Tarakçıoğlu, Faika Sakkaoğlu Rüksan Özhabeş, Nihal Çamlıbel

Neyyire Oğur, Semra Levent

Vahide Karakaya, Yurdanur Aktan ErkılıçART-IST IN ROME Yaşama farklı bakan on çift göz yaşadıkları coğrafyayı, dünya görüşlerini, kültürlerini bir palette bir araya getirip erittiler. İçine bir tüp sevgi, bir sıkımlık İstanbul, aldığı kadar gelenek görenek ve yaşam tadı karıştırdılar. Büyülü ve masalsı şehir İstanbul’u gördükleri ve algıladıkları biçimde tuvallerine yansıttılar. İstanbul’u kimi zaman bir çay bardağından yudumladılar, kiminde bir kedinin şaşkın ama bir o kadar parlak bakışlarında buldular. Tuvallerine Türk güzellerini konuk edip kendilerine göre yorumladılar. Boğaz’ın dalgalarında yüzüp, güvercinlerin kanatlarına kondular, fırçalarını tuvallerine dokundurmadan önce kendi rüyalarına daldırdılar, onları boyadılar önce, sonra da belki dizginleyemedikleri duygularını ve ruhlarını.

Sanatın ve sanatçıların sonu gelmeyen yoculuklarında, arayışlarında ve umutlarında onlara eşlik edecek, gözlerindeki aşkı nasıl yansıttıklarını izleyeceksiniz. Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan topraklardaki bu kültürde, geçmişle geleceğin nasıl kopmaz biçimde bağlandığını görecek, demli bir bardak çay ya da bol köpüklü bir Türk Kahvesi kadar keyif alacaksınız bu sergiden. Belli mi olur, bakarsınız İstanbul çıkar falınızda…..